VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras


Adresas:

Vinco Kudirkos g. 18-1,
LT-03105 Vilnius
Tel. (8 5) 266 0601,
faks. (8 5) 266 0609,
el.paštas info@vic.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 210086220.

ISO 9001

ISO 27001

Paraiškų priėmimo informacinė sistema

Oficialiosios statistikos portalas

Lietuvos kaimo tinklas

Žemės ūkis ir kaimo plėtra

Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondas (EJRŽF)

Praneškite apie korupciją
Naujienos
ŽŪMPRIS » Pašarų sektoriaus apžvalgos » Užsienio rinka
Paukščių lesalų kainos ir toliau kils

„Pasaulinės paukščių lesalų kainos ir toliau kils ir jau niekada jos nebebus tokios žemos, kokios buvo ankstesniais dešimtmečiais“, - pareiškė  Tarptautinės kombinuotųjų pašarų gamintojų asociacijos generalinis sekretorius Rodžeris Gilbertas praeitą ketvirtadienį (gegužės 14 d.) Londone vykusioje konferencijoje.
Kalbėdamas konferencijos metu, Gilbertas delegatams sakė, kad paukščių lesalų gamybos pramonė ateityje gali patirti ne vieną (pasaulinį) prekių kainų padidėjimą ir sumažėjimą, o tai įtakos ir gaminamų lesalų kainas.
"Šiuo metu krintančios pasaulinės prekių kainos  nesumažins paukščių lesalų kainų, nes gamintojai vis dar moka už  didesnėmis kainomis įsigytas žaliavas ir tokia padėtis išliks dar kurį laiką. Europos Sąjunga prognozuoja nuoseklų lesalų poreikio didėjimą, o tai atsispindės taip pat ir kituose regionuose“ – sakė Gilbertas.
Jis taip pat paminėjo, kad „šiuo metu pasaulyje per metus pagaminama 660 milijonų tonų kombinuotų pašarų ir 40 proc. iš jų sunaudojami kaip paukščių lesalai. Europos Sąjungoje pagaminama 150 milijonų tonų pašarų ir trečdalis jų sunaudojamas paukščių lesinimui.“
Gilbertas prognozavo, kad iki 2020 metų pagaminamų kombinuotų pašarų kiekiai tik didės ir pasiek 1 400 milijonus tonų per metus. Praėjusiais metais smarkiai pakilusias
(pasaulines) prekių kainas jis aiškino tuo, kad investicijos į spekuliacijas grūdų rinkoje per pastaruosius metus padidėjo nuo 26 milijardų dolerių iki 250 milijardų dolerių.
Jis netiki, kad bioenergijos gamybos intensyvėjimas ir tam sunaudojamas vis didesnis grūdų kiekis turėjo įtakos laipsniškam pašarų kainų kilimui. Pasak jo, pašarų gamintojai turi glaudžiau bendradarbiauti su bioenergijos gamintojais ir užsitikrinti, kad į pašarų gamybos įmones pateiktų patys maistingiausi ir naudingiausi produktai.
Gilberto nuomone, kalbant apie esamą maisto produktų kainų krizę, būtų naudinga panaikinti suvaržymus, ribojančius teisingus (nešališkus) maisto produktų ir pašarų gamybos sudedamųjų dalių mainus (biržose).  Jis pareiškė tikįs, kad visi mokesčiai, taikomi maisto produktams, turėtų būti panaikinti, taip skatinant jų gamybą. Be to, jis pastebėjo, siekiant patenkinti augantį pašarų poreikį, reikia ryžtingai ir sparčiai tobulinti žemės ūkio technologijas.

Pagal Agra Europe parengė Nijolė Maršalkienė (8-37-397075)
2009-07-27
 


« atgal

Paieška:

2020 m. rugsėjo 30 d.

Elektroninis paštas - pagalba@vic.lt

Bendrosios informacijos teikimo telefonas - (8 5) 266 0620

Interesantai priimami:
pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.,
penktadieniais 8.00–16.00 val.,
pietų pertrauka 12.00–13.00 val.

Draudimo skaičiuoklė

Greita gyvūno paieška

Greita augintinio paieška

Arklių veislininkystės duomenų peržiūra neregistruotiems vartotojams

Žemėlapiai

Pateikti klausimą

Asmenų kokybės vertinimo anketa

Mes socialiniame tinkle Facebook

Spaudos darbai

Kiaulių supirkimo savaitinės kainos

AgroRinka_4 (308)
 


Apyskaita Nr. 79
 


Lietuvos žemės ūkis: faktai ir skaiciai_2017 m. Nr. 2 (20)
 


Informacija apie 2017 m. Lietuvoje deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus