VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras


Adresas:

Vinco Kudirkos g. 18-1,
LT-03105 Vilnius
Tel. (8 5) 266 0601,
faks. (8 5) 266 0609,
el.paštas [email protected].
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 210086220.

ISO 9001

ISO 27001

Paraiškų priėmimo informacinė sistema

Oficialiosios statistikos portalas

Lietuvos kaimo tinklas

Žemės ūkis ir kaimo plėtra

Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondas (EJRŽF)

Praneškite apie korupciją
Naujienos
ŽŪMPRIS » Sėklų sektoriaus apžvalgos » Vidaus rinka
Ekologiškos sėklininkystės perspektyvos 2006 m.

Lapkričio 25 d. Žemės ūkio rūmuose vyko konferencija „Ekologinio ūkininkavimo plėtra ir perspektyvos specializuotoje žemės ūkio veikloje“. Konferencijoje apžvelgta ekologinės žemdirbystės plėtojimasis visos šalies mastu. Aptartos ekologinių ūkių problemos bei ateities perspektyvos.
Vienas iš didžiausių ūkininkus užklumpančių rūpesčių yra nuo 2006 m. įsigaliojantis Europos Sąjungos reikalavimas, pagal kurį ekologiškuose ūkiuose bus draudžiama sėti įprastiniuose ūkiuose paruoštas sėklas. Kitaip tariant, visos naudojamos sėklos turės būti užaugintos tik ekologiškai.
Tačiau kyla abejonės, kad ateinantį pavasarį visi ekologiniai ūkiai turės savo paruoštų kokybiškų ekologiškų sėklų arba galės jų įsigyti. Patiems ūkiams užsiimti sėklininkyste labai sudėtinga, nes griežti šios srities ES reikalavimai. Iš viso Lietuvoje yra tik 13 sėklininkystės ūkių galinčių auginti sertifikuotas ekologiškas sėklas. Tačiau, pavieniai sėklininkystės ūkiai neturi sutarčių su užsienio sėklininkystės kompanijomis ir negali gauti gerų veislių bei dauginti aukštų reprodukcijų jų sėklų. Jeigu vietinių ekologiškų sėklų nebus tiek, kiek reikia, ūkininkai bus priversti pirkti atvežtas iš užsienio, kurių kainos gali sužlugdyti ekologinių ūkių perspektyvą. O naudojant prastą sėklą, nukentės derlius, nes mokslininkų įrodyta, kad derlius net dvidešimt ir daugiau proc. priklauso nuo sėklos kokybės. Norint kad ūkis būtų sertifikuotas, kaip ekologiškas sertifikuojančiai įstaigai VĮ Ekoagros ūkininkas turės pateikti sėklos įsigijimo dokumentą. Tuo atveju, jei Lietuvoje nėra tokių sėklų tiekėjų, kurie galėtų aprūpinti norima sėkla, žemės ūkio įmonė ar ūkininkas turi kreiptis į Ekoagros su prašymu naudoti neekologišką sėklą. Norint palengvinti reikiamos sėklos paieškas ir leidimų išdavimą remiantis ES direktyvomis VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras drauge su Žemės ūkio ministerija yra parengęs duomenų bazės skirtos sertifikuotų ekologiškų sėklų registravimui steigimo nuostatų projektą, kuris šiuo metu yra derinamas ministerijoje. Sukūrus teisinį pagrindą, tokia duomenų bazė nuo 2006 m. pradžios turėtų pradėti veikti. Tai ūkininkams palengvintų reikiamos sėklos paieškas.
Dabartiniu metu, kai tiesioginės išmokos nesurištos su išaugintos produkcijos kiekiu, kai kurie ūkininkai nedėjo pastangų sertifikuotos sėklos duodančios didžiausią derlių įsigijimui, nes tam tikrą pelną duoda tiesioginės išmokos. Tačiau ateityje numatoma tiesiogines išmokas susieti su realizuotos produkcijos kiekiu, todėl sertifikuotos sėklos svarba dar padidės.
Parengė A. Ramaškevičienė, tel.: (8-37) 397291

« atgal

Paieška:

2024 m. balandžio 27 d.

Elektroninis paštas - pagalba@vic.lt

Bendrosios informacijos teikimo telefonas - (8 5) 266 0620

Interesantai priimami:
pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.,
penktadieniais 8.00–16.00 val.,
pietų pertrauka 12.00–13.00 val.

Draudimo skaičiuoklė

Greita gyvūno paieška

Greita augintinio paieška

Arklių veislininkystės duomenų peržiūra neregistruotiems vartotojams

Žemėlapiai

Pateikti klausimą

Asmenų kokybės vertinimo anketa

Mes socialiniame tinkle Facebook

Spaudos darbai

Kiaulių supirkimo savaitinės kainos

AgroRinka_4 (308)
 


Apyskaita Nr. 79
 


Lietuvos žemės ūkis: faktai ir skaiciai_2017 m. Nr. 2 (20)
 


Informacija apie 2017 m. Lietuvoje deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus