Dauguma Lietuvos augintojų jau nebegali užtikrinti pastovaus lauko daržovių tiekimo dideliais kiekiais. Esant dar gana didelei šių daržovių pasiūlai kitose ES šalyse, sunkmečio laikotarpiu mažmeninės ir didmeninės prekybos įmonės mažesnių daržovių kiekių iš Lietuvos augintojų didesne kaina nesuperka. Šiuo metu didžioji dalis lauko daržovių yra įvežama iš Lenkijos, Olandijos ir Vokietijos.
Balandžio pradžioje prekinių bulvių atsargos bulvininkystės ūkiuose dar buvo pakankamos, kad jų užtektų Lietuvos rinkai iki naujojo derliaus. Vidutinė nefasuotų geros kokybės bulvių kaina paskutiniuosius du mėnesius sudarė 400 Lt/t. Tačiau apie 5% pabrango didesnės frakcijos bulvės (iki 600 Lt/t). Lyginant su 2008 m. tuo pačiu laikotarpiu, šiais metais nefasuotos bulvės yra 11,5% pigesnės, o fasuotos – 20%. Skustų bulvių kaina laikėsi stabili nuo kovo vidurio ir balandžio pradžioje sudarė 1 100-1 350 Lt/t. Skustos bulvės turėtų pigti, nes mažėja jų paklausa viešojo maitinimo įstaigose.

Nors Lietuvoje užaugintų morkų pasiūla yra nedidelė, jų kaina nuo kovo vidurio laikosi stabili. Balandžio pradžioje neplautų morkų kaina, priklausomai nuo kokybės, svyravo nuo 700 iki 850 Lt/t, o plautų – nuo 1 000 iki 1 150 Lt/t. Baigiantis atsargoms saugyklose, Lenkijoje plautos morkos realizuojamos po 1 105-1 485 Lt/t.

Šį pavasarį augintojai, matyt, nesulauks tradicinio kopūstų pabrangimo. Paprastai kovo – balandžio mėnesiais jų kaina padidėdavo iki dviejų kartų. Šiemet balandžio pradžioje geros kokybės kopūstų kaina svyravo nuo 270 iki 450 Lt/t. Lyginant su 2008 m. tuo pačiu laikotarpiu, jie buvo 68% pigesni. Lenkijoje vidutinė kopūstų kaina tesiekė 140 Lt/t. Gali būti, kad Lietuvos augintojams nepavyks parduoti visų laikomų saugyklose kopūstų.


Burokėlių atsargos saugyklose mažėja lėčiau nei augintojai norėtų. Tačiau neskubama jų realizuoti pigiau. Nuo kovo vidurio burokėlių kaina laikosi stabili ir priklausomai nuo superkamų kiekių, kokybės ir paskirties sudaro 500-650 Lt/t. Lyginant su 2008 m. tuo pačiu laikotarpiu, burokėliai yra 7% brangesni.

Lietuviškų svogūnų realizacija artėja į pabaigą. Jų laikymosi kokybė prastėja, o tuo pačiu mažėja ir kaina. Realizaciją apsunkina ir didelė lenkiškų bei olandiškų svogūnų pasiūla po 480 Lt/t. Balandžio pradžioje ūkiuose, priklausomai nuo frakcijos, vidutinė svogūnų kaina svyravo nuo 500 iki 600 Lt/t. Lyginant su atitinkamu 2008 m. laikotarpiu, kaina yra apie 21% mažesnė. Tačiau svogūnų laiškai yra apie 7% brangesni. Balandžio pradžioje vidutinė jų kaina ūkiuose siekė 7 000-8 000 Lt/t.

.jpg)
