Iki gegužės mėnesio didžioji dalis augintojų turėtų išparduoti svogūnus, baltagūžius kopūstus ir obuolius. Vėliausiai, ne anksčiau kaip birželį, ūkiuose turėtų baigtis burokėlių ir bulvių realizacija. Tačiau ir vėliau vienas kitas augintojas saugyklose mažesniais kiekiais dar galės aprūpinti turgus ir kitus smulkesnius pirkėjus.
Baigiantis vietinių morkų realizacijai ir brangstant Lenkijoje išaugintoms morkoms, per mėnesį Lietuvoje neplautų morkų kaina padidėjo apie 34% ir kovo viduryje sudarė 700-850 Lt/ t. Maksimali plautų morkų kaina (1 150 Lt/t) nesikeičia nuo mėnesio pradžios, tuo tarpu minimali kaina minėtu laikotarpiu išaugo 11% ir siekia 1 000 Lt/t. Lyginant su 2008 m. tuo pačiu laikotarpiu, neplautų morkų kaina padidėjo apie 34%, o plautų – apie 38%.

Nors Lenkijoje kopūstų kaina stabilizavosi (140 Lt/t), Lietuvoje minimali kopūstų kaina dar mažėjo ir kovo viduryje sudarė 200 Lt/t. Maksimali kopūstų kaina siekė 450 Lt/t. Rusijos rinkai lietuviški kopūstai tiekiami po 400 Lt/t. Lyginant su 2008 m. tuo pačiu laikotarpiu, ūkiuose kopūstų kaina yra apie 56% mažesnė, tačiau prekybos tinkluose kopūstai kovo viduryje buvo tik apie 34% pigesni. Augintojams, kurie produkciją tiekia prekybos tinklams, kopūstų kaina sumažėja dar apie 15%, atskaičius įvairius papildomus mokesčius už realizuojamą produkciją.

Kovo viduryje svogūnai atpigo iki 500-650 Lt/t ir pasiekė 2006 m. lygį. Lyginant su 2008 m. tuo pačiu laikotarpiu, svogūnų kaina augintojų saugyklose yra beveik 18% mažesnė. Didžiąją rinkos dalį užima įvežtiniai svogūnai. Vietinė produkcija dažniausiai yra skirta pirkėjų pritraukimui.

Augintojai dar nepajuto tradicinio burokėlių realizacijos pagyvėjimo pavasarį. Tačiau po truputį pradėjo didėti geros kokybės burokėlių kainos, nors vidutinės kainos laikosi stabilios nuo sausio mėnesio. Kovo viduryje augintojai tiekė burokėlius po 500-650 Lt/t. Lyginant su 2008 m. kovo viduriu, burokėlių kaina išaugo apie 7%.

Priešingai nei burokėlių, pernykščio bulvių derliaus realizacija vyksta gana sparčiai. Tačiau tai nedaro įtakos bulvių kainoms, kurios laikosi tame pačiame lygyje nuo vasario pradžios – 400-570 Lt/t.

Kovo viduryje iš ūkių tiekiamų obuolių kaina svyravo nuo 850 iki 1 150 Lt/t. Lyginant su 2008 m. tuo pačiu laikotarpiu, augintojų obuolių kaina sumažėjo apie 48%.
* kainos užsienio valstybėse (Lt) pateiktos pagal atitinkamos datos LB valiutų kursą