VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras


Adresas:

Vinco Kudirkos g. 18-1,
LT-03105 Vilnius
Tel. (8 5) 266 0601,
faks. (8 5) 266 0609,
el.paštas [email protected].
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 210086220.

ISO 9001

ISO 27001

Paraiškų priėmimo informacinė sistema

Oficialiosios statistikos portalas

Lietuvos kaimo tinklas

Žemės ūkis ir kaimo plėtra

Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondas (EJRŽF)

Praneškite apie korupciją
Naujienos
ŽŪMPRIS » Ekologiškų produktų sektoriaus apžvalgos » Užsienio rinka
Didžiojoje Britanijoje ekologiški produktai yra saugesni nei Prancūzijoje

Remiantis kasmetinės Britų Pesticidų likučių komisijos (PRC) ataskaitos duomenimis, Didžiojoje Britanijoje produktai su pesticidų likučiais sudarė 6,2 proc. tirtų ekologiškų produktų. Tuo tarpu Prancūzijoje produktai su pesticidų likučiais sudarė 21,7 proc. Pasak prancūzų žemės ūkio internetinio portalo „Agriculture et Environnement“, ekologinės gamybos maisto produktų patikra vyksta kartu su įprastinės gamybos maisto produktų. Šis tyrimas buvo atliekamas su maisto produktais, kurie numanoma galėjo turėti pesticidų likučių. 2008 m. duomenimis, 4,1 tūkst. tirtų produktų buvo aptikta 212 įvairių pesticidų veikliųjų medžiagų. Viso buvo išanalizuota 606 tūkst. junginių, o tyrimas kainavo 8,1 mln. Lt. Jokių pesticidų likučių nerasta 50 proc. visų tirtų maisto produktų.
Per pastaruosius 9 metus PRC padidino savo tyrimuose ieškomų veikliųjų medžiagų skaičių bei pagerino atliekamų tyrimų tikslumą, dėl ko galima aptikti labai mažus pesticidų veikliųjų medžiagų kiekius. Taip pat padidėjo produktų skaičius kuriuose randami pesticidų likučiai. Tačiau tyrimų rezultatai vis tiek neviršijo didžiausio leistino pesticidų likučių kiekio (PLL) prekyboje esančiuose produktuose (didžiausias leistinas PLL – 1,2 proc.). Įprastinės gamybos maisto produktai nekelia didelio pavojaus, jeigu juose rasti pesticidų likučiai neviršija atskiriems produktams nustatyto PLL. Tačiau ekologinės gamybos maisto produktams bet kokio dydžio pesticidų likučių kiekis (net ir neviršijantis nustatyto PLL), prieštarauja ekologinei maisto produktų gamybos sampratai. Bet kokiu atveju, pesticidų likučių kiekis ekologinės gamybos maisto produktuose yra neleistinas.
Britų atlikto tyrimo metu iš nagrinėtų 242 ekologinės gamybos maisto produktų mėginių daugiau nei 6 proc. turėjo natūralių arba sintetinių pesticidų likučių. Tokie produktai buvo ne tik importuoti, bet ir užauginti pačioje Anglijoje. Atlikto tyrimo metu buvo rasta Europos Sąjungoje uždraustų kenksmingų medžiagų – rotenono. Šio chemikalo kiekis tirtuose ekologiškuose špinatuose ir agurkuose siekė 0,03 mg/kg. Tačiau „Agriculture et Environnement“ pabrėžia, jog šios medžiagos ribotas naudojimas (su atitinkamomis apsauginėmis priemonėmis) buvo leistas keliose ES šalyse, įskaitant Didžiąją Britaniją ir Prancūziją.

Pagal „Greenplanet“ parengė A. Linauskas, tel.: (8 37) 397 075


« atgal

Paieška:

2024 m. balandžio 18 d.

Elektroninis paštas - pagalba@vic.lt

Bendrosios informacijos teikimo telefonas - (8 5) 266 0620

Interesantai priimami:
pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.,
penktadieniais 8.00–16.00 val.,
pietų pertrauka 12.00–13.00 val.

Draudimo skaičiuoklė

Greita gyvūno paieška

Greita augintinio paieška

Arklių veislininkystės duomenų peržiūra neregistruotiems vartotojams

Žemėlapiai

Pateikti klausimą

Asmenų kokybės vertinimo anketa

Mes socialiniame tinkle Facebook

Spaudos darbai

Kiaulių supirkimo savaitinės kainos

AgroRinka_4 (308)
 


Apyskaita Nr. 79
 


Lietuvos žemės ūkis: faktai ir skaiciai_2017 m. Nr. 2 (20)
 


Informacija apie 2017 m. Lietuvoje deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus