VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras


Adresas:

Vinco Kudirkos g. 18-1,
LT-03105 Vilnius
Tel. (8 5) 266 0601,
faks. (8 5) 266 0609,
el.paštas [email protected].
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 210086220.

ISO 9001

ISO 27001

Paraiškų priėmimo informacinė sistema

Oficialiosios statistikos portalas

Lietuvos kaimo tinklas

Žemės ūkis ir kaimo plėtra

Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondas (EJRŽF)

Praneškite apie korupciją
Naujienos
Paslaugos » Išduodami dokumentai » Arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumento išdavimo tvarka

Nuo 2016 m. sausio 1 d. išduodamas arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentas.

Arklinių šeimos gyvūnai registruojami Ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo taisyklių nustatyta tvarka pagal valstybės įmonei Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui pristatytą teisingai užpildytą pranešimo apie arklio registravimą (AŽ-1) formą, patvirtintą žemės ūkio ministro 2003 m. birželio 16 d. įsakymu Nr. 3D-234.

Įregistravus mikroschema paženklintą arklinių šeimos gyvūną Ūkinių gyvūnų registre, jo savininkas ar laikytojas per 7 kalendorines dienas nuo įregistravimo, bet ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų, iki sukaks 12 mėnesių po jo atvedimo, ir bet kuriuo atveju prieš jam visam laikui paliekant atvedimo vietą turi pateikti prašymą ir per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo dienos sumokėti už arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumento išdavimą. Per 30 kalendorinių dienų nesumokėjus už arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumento išdavimą, prašymas yra laikomas nepateiktu. Prašymo forma tvirtinama valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro generalinio direktoriaus įsakymu.

Arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentas išduodamas visiems registruotiems ir veislei, ir produkcijai skirtiems arklinių šeimos gyvūnams, kurie yra įtraukti į valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Ūkinių gyvūnų registro duomenų bazę.

Arklinių šeimos gyvūnų savininkai arba laikytojai, norėdami gauti arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentą, turėtų:
• dėl arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumento išdavimo registruotam arklinių šeimos gyvūnui kreiptis į Žemės ūkio ministerijos pripažintą veislininkystės instituciją (toliau – asociacija);
• dėl arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumento išdavimo veislei ir produkcijai skirtam arklinių šeimos gyvūnui kreiptis į Ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo taisyklėse patvirtintą ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos paslaugų teikėją arba, turėdamas interneto ryšį, užpildyti prašymą išduoti arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentą valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro interneto svetainėje.
 

Vadovaujantis VĮ ŽŪIKVC gen. direktoriaus 2016 m. sausio 12 d. įsakymu Nr. 1V-5 „Dėl galvijo paso ir arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumento įkainių tvirtinimo“, arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentai yra atlygintini ir išduodami gavus mokėjimą patvirtinantį dokumentą."
 
Sumokėti už arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentą galima visuose bankuose arba Lietuvos pašto skyriuose.
 
Arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumento kaina yra 18,3 Eur.
 
Mokėjimo nurodymo (banko kvito) rekvizitai
 
  
Įmokos gavėjas
VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras
Gavėjo juridinio asmens kodas
210086220
Sąskaitos Nr.
LT 097 300 010 098 232 861
Gavėjo bankas
AB bankas „Swedbank“
Įmokos kodas
Mokėjimo paskirtis
Už arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentą
 

Juridiniai ar fiziniai asmenys, norėdami gauti sąskaitą faktūrą, turi apie tai nurodyti prašyme.
 
Arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentas pagaminamas per 7 darbo dienas, gavus mokėjimo patvirtinimą iš banko, ir išsiunčiamas užsakovui paštu prašyme nurodytu adresu arba atiduodamas asmeniškai.
 
Pasikeitus arklinio šeimos gyvūno savininkui, duomenis į arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentą įrašo paslaugų teikėjas.

Nugaišus arklinių šeimos gyvūnui, reglamento (ES) Nr. 2015/262 35 straipsnyje nustatyta tvarka:
• registruoto arklinių šeimos gyvūno savininkas ar laikytojas privalo per 15 kalendorinių dienų arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentą grąžinti asociacijai, o asociacija – per 15 kalendorinių dienų valstybės įmonei Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui;
• veislei ir produkcijai skirto arklinių šeimos gyvūno savininkas ar laikytojas privalo arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentą grąžinti valstybės įmonei Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui per 30 kalendorinių dienų.

Paskerdus arklinių šeimos gyvūną, vykdomos reglamento (ES) Nr. 2015/262 34 straipsnio nuostatos:
• jei arklinių šeimos gyvūnas yra registruotas, skerdykla turi paženklinti visus lapus skylėmis, ne mažesnėmis nei skylmušos, ir per 15 kalendorinių dienų grąžinti arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentą asociacijai, o asociacija per 15 kalendorinių dienų – valstybės įmonei Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui. Turi būti nurodyta arklinių šeimos gyvūno paskerdimo data;
• jei arklinių šeimos gyvūnas yra skirtas veislei ir produkcijai, skerdykla turi paženklinti visus lapus skylėmis, ne mažesnėmis nei skylmušos, ir per 30 kalendorinių dienų grąžinti arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentą valstybės įmonei Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui. Turi būti nurodyta arklinių šeimos gyvūno paskerdimo data.

Negaliojantys arklinių šeimos gyvūnų tapatybės nustatymo dokumentai

Informacija teikiama tel. (8 5) 266 0620 
 


Informacija atnaujinta 2017-10-26.

Paieška:

2024 m. balandžio 18 d.

Elektroninis paštas - pagalba@vic.lt

Bendrosios informacijos teikimo telefonas - (8 5) 266 0620

Interesantai priimami:
pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.,
penktadieniais 8.00–16.00 val.,
pietų pertrauka 12.00–13.00 val.

Draudimo skaičiuoklė

Greita gyvūno paieška

Greita augintinio paieška

Arklių veislininkystės duomenų peržiūra neregistruotiems vartotojams

Žemėlapiai

Pateikti klausimą

Asmenų kokybės vertinimo anketa

Mes socialiniame tinkle Facebook

Spaudos darbai

Kiaulių supirkimo savaitinės kainos

AgroRinka_4 (308)
 


Apyskaita Nr. 79
 


Lietuvos žemės ūkis: faktai ir skaiciai_2017 m. Nr. 2 (20)
 


Informacija apie 2017 m. Lietuvoje deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus